A Képes Sport negyedéves értékelést tart, megnéztük, hogy teljesítenek a nagy nyári igazolások! Találtunk tökéletes produkciót, remeket, nagyon jót és bizony gyengébbeket is. Bukás azért ilyenkor még nincs...
Felelnek az új fiúk! Bár megsérült, akkor is igaz: a legnagyobb igazolás mutatta a legtöbbet a szezon első negyedében. Cristiano Ronaldo öt bajnokiján öt, két BL-meccsén négy gólt szerzett, vele százszázalékos a Real Madrid, sőt egyszer egy, egyszer két, különben pedig legalább három góllal verte ellenfeleit! Aztán a portugál aranylabdás megsérült, csúnyább és eredménytelenebb lett a blancók játéka, és ez még akkor is azt jelzi, hogy a szélső a csapat legfontosabb játékosa, ha a nehezebb ellenfelek (Milan, Sevilla) a portugált nélkülöző időszakban jöttek (mondjuk a 4-0-s csapást kiosztó Alcorcón nem közéjük tartozik...).
Zlatan Ibrahimovics tehetségéhez sosem fért kétség, a Barcelona hívei amiatt aggódhattak, hogy a svéd be tud/akar-e illeszkedni új csapatába. Gyorsan kiderült, rajta nem múlik a siker: Ronaldóhoz hasonlóan az első öt bajnokiján egyaránt gól szerzett. Ezzel együtt ő egy fokkal könnyebben lenne pótolható klubjában, mint a rekordigazolás.
Samuel Eto'o Ibrával cserélt helyet; a kameruni a Barcában is hatékonyabb volt bajnokikon, mint a BL-ben, úgy tűnik, e szokásán Milánóban sem változtatott, hisz a Serie A-ban hat gólja van, a BL-ben viszont még nem rótt le semmit a vételárából. Azért az egyértelmű, hogy máris megtalálta a helyét a pályán és az öltözőben.
Kaká gólmutatója jóval gyöngébb a Real Madridban, mint a Milanban volt (ráadásul a négyből kettőt tizenegyesből lőtte), és persze Ronaldóéval sem vetekedhet. Az is igaz viszont, hogy az ő játékát nehezebb beilleszteni egy most formálódó csapatba, mint az egoistább portugálét.
Összeállításunkban egy másik brazil, Diego a soros, mindkettőjüket hetesre értékeltük, mert a Juventus játékmesterének szerepe és eredményessége (a Roma elleni rangadón duplázott) igen emlékeztet Kakáéra. Mondjuk az ára csak a harmada volt...
A Cristiano Ronaldo helyére hozott Antonio Valencia nem okozott csalódást: Ferguson nyilván nem várt az ecuadoritól annyi gólt - és ezt ő hozza is... Azért a CSZKA Moszkva ellen (3-3) a 92. percben az exwigani lőtte a nyolcaddöntőbe a Manchester Unitedet.
Mario Gomeztől viszont egyértelműen sok gólt vártak a Bayernnél. A német minden bajnokin és BL-meccsen játszott, átlagban durván minden harmadik mérkőzésen gól szerzett, de a BL-ben mindig csere volt, és a Bundesliga első fordulóiban ugyan végig játszott, de később kétszer a szünetben cserélték le, aztán két kivétellel pedig a padon kezdett. Szóval az egyből megkapott bizalom elfogyott, mint halottak napján a krizantém.
Mi Klass-Jan Huntelaart sem temetnénk, de az egyértelmű, hogy ő mutatta eddig a legkevesebbet a nyolc igazolás közül: nyolc meccsén még egy gólt sem lőtt a Milanban. Igaz viszont, hogy a hollandban sosem bíztak igazán, 64 percnél többet egy meccsen sem kapott. A KS három hónpa után erre bíztatásból még kettest ad, de félévkor bizony már elégtelen lesz!
Cristiano Ronaldo
Real Madrid
Ára: 94 millió euró
Meccs/gól: 7/9
KS-értékelés: 10
Zlatan Ibrahimovic
Barcelona
Ára: 69 millió euró
Meccs/gól: 13/8
KS-értékelés: 9
Samuel Eto'o
Internazionale
Ára: 23 millió euró
Meccs/gól: 16/7
KS-értékelés: 8
Kaká
Real Madrid
Ára: 68,5 millió euró
Meccs/gól: 14/4
KS-értékelés: 7
Diego
Juventus
Ára: 24,5 millió euró
Meccs/gól: 13/3
KS-értékelés: 7
Antonio Valencia
Manchester United
Ára: 18 millió euró
Meccs/gól: 17/3
Ks-értékelés: 6
Mario Gomez
Bayern München
Ára: 30-35 millió euró
Meccs/gól: 19/6
KS-értékelés: 4
Klaas-Jan Huntelaar
Milan
Ára: 15 millió euró
Meccs/gól: 8/0
KS-értékelés: 2 |